Aranżacja eklektycznej kuchni. Różne odcienie szarości.

Kuchnia, tak samo jak inne pomieszczenia, może być minimalistyczna i pełna wdzięku. W końcu kto powiedział, że brak kolorów jest smutny? Szare elementy sprawią, że pomieszczenie wyda się pełne wdzięki i nowoczesnej harmonii.

kitchen-670247_1280

Obecnie bardzo modne są nowoczesne, ale i nowatorskie rozwiązania. Kuchnia pasuje do reszty pomieszczeń i traktowana jest często tylko jako dodatek do mieszkania. Warto jednak pamiętać, że wciąż powinna spełniać swoją rolę, jednocześnie będąc stylową. Masz szczęście, bo Twoja kuchnia jest doskonale oświetlona i posiada ogromne okna? W takim razie jesteś szczęściarzem! Możesz pobawić się nią, jak tylko chcesz. To idealna baza dla pomieszczenia, które utrzymane jest w szarościach i „zimnych” dekoracjach. Eklektyczna kuchnia doskonale będzie się prezentowała w akompaniamencie mebli, które reprezentują różne epoki.

kitchen-1640439_1280

W eklektycznej kuchni pierwsze skrzypce powinien grać ogromny stół, przy którym zasiadają goście, a Ty spożywasz swoje śniadanie. Idealnie pasujący stół to taki, który posiada masywne nogi, najlepiej ręczne wykonane. Nadadzą wnętrzu smaku, nie tylko kulinarnego. Wyjątkowo sprawdzi się ciemne drewno, które podkreśli szarą barwę. Całość dopełnią krzesła, które charakteryzują różnorodne epoki, co nada wnętrzu wyszukanego charakteru. Całości dopełnią akcesoria utrzymane w retro klimacie oraz industrialne dodatki, jak np. masywna, czarna lampa.

kitchen-563548_1280

Masz to szczęście, że Twoja kuchnia wychodzi na salon? Doskonale! Oba pomieszczenia możesz połączyć za pomocą płytek podłogowych utrzymanych w czarno – białej stylistyce. Mogą one zostać ułożone w stylu karo lub po prostu na przemian. Całość wystarczy wykończyć czarną bordiurą. Ściana, na której znajdują się meble doskonale będzie się prezentowała, gdy potraktujesz ją tapetą imitującą szarą lub białą cegłę, albo gdy naprawdę się na nią zdecydujesz. Nada to wnętrzu surowości, jednocześnie odrobiny ciepła. Będzie idealnym kontrastem do otoczenia i pozostałych ścian. Sprawi, że stanie się pięknym dodatkiem do ściany, którą pokrywa farba tablicowa. Pozwala ona na zapisywanie przepisów i planów na kolejny dzień. Już nie masz szans zapomnieć o swoich obowiązkach.

Aby ciemny kolor nie przytłoczył zbytnio całości wnętrza, postaw na bardzo dobre i jasne oświetlenie. Jego zadaniem będzie podkreślenie całości pomieszczenia oraz nadanie mu poczucia ciepła, które często umyka przy nadmiernym eksponowaniu szarej barwy. Tobie to jednak nie grozi.

kitchen-825318_1280