Aranżacja salonu, który nie ma wad

Salon, który posiada same zalety to marzenie każdego, kto właśnie planuje remont lub jest w jego trakcie. W końcu jak sprawić, aby wnętrze było zarówno uniwersalne, jak i nowoczesne? W tym przypadku sprawdzi się wiedza, jak urządzić salon od postaw.

s24

Zastanawiasz się co tak naprawdę decyduje o tym, że salon jest idealny? Z pewnością pomysł i odwaga. Doskonały salon wymaga kreatywności. Powinien być zarówno użyteczny, jak i elegancki, nie zapominając o jego przytulnym aspekcie. Warto zwrócić uwagę na wielkość salonu oraz jego wykorzystanie. Jak w takim razie zaaranżować salon, aby zapobiec niepowodzeniom?

obr2

Jak zacząć?

Współczesny salon jest również wielofunkcyjny. Przyjmujesz w nim gości, spędzasz chwile relaksu lub odrabiasz lekcje ze swoim dzieckiem. Tym bardziej istotne jest, aby odpowiednio zaaranżować przestrzeń i dekoracje w salonie.

  • Powierzchnia, która zazwyczaj dostosowana jest do całości domu. Jeśli Twój salon jest większy niż 25m2 to masz powód do radości. Taki metraż znacznie ułatwia zabawę przestrzenią i jej podziałem. Należy go wydzielić tak, aby nie zaburzał proporcji wszystkich pomieszczeń, jakie posiadasz.

logs-1807830_1280

  • Wysokość jest jednym z ważniejszych elementów podczas aranżacji doskonałego salonu. Sprawdza się podział, że im większy salon tym bardziej pożądana jest jego wysokość. Jeśli planujesz zmianę w salonie w domu jednorodzinnym, pobaw się elementami przechodzącymi lub antresolą, które znacznie dodadzą wnętrzu klasy i elegancji.

  • Kształt pozwala pobawić się ustawnością salonu. W małym salonie sprawdzi się bardziej zwarty kształt np. prostokąta lub kwadratu. Salon o większym metrażu może pobawić się literą L, która wymaga nieco pomysłowości. W każdej opcji ważne jest wydzielenie stref, które na co dzień będą wykorzystywane.

restaurant-383087_1280

  • Nie zapomnij o połączeniu salonu z innymi pomieszczeniami. Powinien być dostępny z każdej możliwej strony i znajdować się w centrum całego domu. Musisz jednak uważać, aby salon nie okazał się miejscem przejściowym do np. sypialni. Z pewnością krępowałyby Cię spacery przed gośćmi, gdy już jesteś przebrany w piżamę. W pobliżu warto żeby znajdowała się łazienka dla gości. Tym sposobem nie będą musieli zbyt długo szukać jej po domu. Strefy powinny być naturalnie wydzielone na część jadalną i wypoczynkową, a taras nie powinien być blokowany zbyt dużą ilością mebli. Siła tkwi w prostocie.