Najefektowniejsze pomysły na dekorację ścian

Ściany są jednym z najważniejszych elementów w domu. To właśnie od ich dekoracji zależy, czy Twoje pomieszczenie będzie przestronne czy może będzie wymagało poprawek. Jakie pomysły pomogą Ci uporać się z problemami metrażu i smutnego wnętrza?

Dekoracja ścian, niezależnie w jakim pomieszczeniu, jest tłem dla Twoich dekoratorskich wariacji. Ściany są często bazą, która pozwala na zabawę kolorami podczas doboru akcesoriów codziennego użytku oraz pamiątek. Obecne trendy oferują Ci mnóstwo pomysłów na dekorację ściany. Są to tapety , cegła albo oryginalny beton. Wszystko zależy od Twojego pomysłu na posiadane wnętrze oraz kreatywności. Na ścianie z pewnością sprawdzi się soczysty kolor, który nada ścianie głębi ale także charakteru. To świetne rozwiązanie do minimalistycznego wnętrza, które wymaga ożywienia. Jeśli jednak Twoje pomieszczenie to artystyczny nieład i rozgardiasz, najlepiej sprawdzą się klasyczne białe ściany. Spowodują, że wnętrze nie będzie wyglądało na zagracone ani optycznie mniejsze. Pamiętaj, że podczas dekoracji ścian możesz pozwolić sobie na co tylko chcesz.

4685896223_4491fa8e80_b

Jak pobawić się ścianą?

Do niedawna jednym z najpopularniejszych rozwiązań na ścianach były tapety. Z biegiem czasu zmieniło się to na gładkie ściany i klasyczne kolory. Jednak mnogość barw w palecie kolorów pozwala na bawienie się, dzięki czemu Twoja ściana może współgrać z resztą pomieszczenia. W końcu przecież o to właśnie chodzi. Zaraz za tym minimalizmem przyszła moda na industrialne, surowe wnętrza. To właśnie w tym momencie w domach można było coraz częściej spotkać ceglane ściany, które miały sprawiać wrażenie niedokończenia i luzu. Najczęściej była to naturalna, czerwona cegła, jednak coraz częściej zaczęły się pojawiać jej bielone odmiany. Popularny stał się również beton oraz kamień. Rodzaj wymienionych ścian był na tyle oryginalny i pełen charakteru, że pozostałe dodatki wymagały jedynie podkreślenia ich indywidualności. Pamiętaj jednak, że wybór aranżacji ściany ma być nie tylko ciekawy ale także funkcjonalny. Nie jest to mebel, który w razie czego wyrzucisz. Zanim zdecydujesz się na jakieś rozwiązanie zastanów się, czy ściana ma być tłem dla dekoracji czy może ich głównym punktem.

f3

Wykończenie, a styl wnętrza

Wybór aranżacji ściany powinien być spójny ze stylem we wnętrzu. Jednak nie zapadaj się w stereotypowe rozwiązania, a pobaw się swoją wyobraźnią i formami. Jedynie Twoje odwaga moż przeszkodzić w nadaniu ścianie soczystych, odważnych kolorów. Marzy Ci się czarna ściana i jeszcze nigdzie takiej nie spotkałeś? W takim razie, co Ci stoi na przeszkodzie? Pojedyncza czarna ściana to wbrew pozorom doskonały zabieg aranżacyjny, który nada pomieszczeniu głębi. Dodatki sprawią, że nie wyda się ono mroczne, a duże okna dostarczą odpowiedniej ilości dziennego światła. Czarna ściana to także doskonały kontrast dla tapety z kwiatowym motywem. Pamiętaj jednaj, że to bardzo odważne połączenie, którego należy być całkowicie pewnym. Taka feeria barw i motywów może na dłuższą metę nieco przytłoczyć. Jeśli nie jesteś pewien, postaw na delikatny wzór.