Salon w ogrodzie

Posiadacze ogrodów mają w tym roku wyjątkową okazję do wygrzewania się w nich nawet po wakacjach. Już prawie jesień, a pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza. Co jeszcze jest potrzebne do ogrodowego relaksu?  Zobacz, jak stworzyć salon w ogrodzie.

Ładnie i wygodnie

Meble ogrodowe muszę być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Ich ilość i/lub wielkość uzależniona jest od przestrzeni, którą dysponujemy. W dużych ogrodach, obok krzeseł, stołu i leżaków mogą się znaleźć hamak albo huśtawka ogrodowa. Z całą pewnością nie tylko najmłodsi mają dzięki dwóm ostatnim meblom naprawdę sporo frajdy.

Jeżeli chcemy, żeby nasz salon w ogrodzie wyglądał spójnie i elegancko, wybierzmy gotowy zestaw mebli. Samodzielnie kompletowanie jest zdecydowanie trudniejsze, choć, z drugiej strony, może skutkować efektem, z którego będziemy naprawdę dumni.

garden-831995_1280

Pożądanym dodatkiem są poduszki, które uprzyjemniają siedzenie, leżenie albo, jeśli są odpowiednio twarde, sprawują funkcję stolików. Wprawdzie nie położymy na nich filiżanki, ale książkę, krzyżówki, laptop czy kłębek włóczki – jak najbardziej.

Wybierz dobry materiał

Jakie meble ogrodowe są najlepsze? Plastik, drewno, a może metal? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy bowiem od naszych oczekiwań, gustu, a niekiedy także stanu finansowego. Warto jednak znać zalety i wady poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu można wybrać świadomie.

japanese-umbrellas-636870_1280

Meble drewniane są wyjątkowo efektowne i trwałe. Ponadto pięknie się starzeją, dzięki czemu można cieszyć się ich urokiem przez długi czas. Dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu problematyczna może być natomiast konserwacja. Dla tych, którzy nie chcą zbyt dużo wydawać na meble, odstraszająca może być także cena drewnianych krzeseł czy ławy.

Niedrogie są natomiast meble z plastiku. Kiedyś głównie białe, dziś we wszystkich kolorach tęczy, mogą zaprezentować się doskonale. Zwłaszcza wtedy, gdy ogrodowy salon ma wyglądać nowocześnie. Mankamentem takich mebli jest natomiast ich trwałość. Dość szybko niszczą się pod ciężarem oraz z powodu działania słońca.

festival-flags-garden-party

Eleganckie meble z metalu prezentują się wyjątkowo ciekawie, bywają jednak dość uciążliwe w użytkowaniu. Ich największym mankamentem jest to, że, pod wpływem temperatury, są nieprzyjemnie gorące lub zimne. Dlatego nieodzowny jest zakup pokrowców.