Ściana w roli głównej – najnowsze trendy

Udana metamorfoza nie może obyć się bez zmiany wyglądu ścian. Interesująca tapeta może doskonale podkreślić walory pomieszczenia, nadać mu wiele przytulności i swojskości lub – przeciwnie – sprawić, by wyglądało tajemniczo, a nawet nieco drapieżnie. Sprawdź, czym warto się kierować przy wyborze tapet, tak, by efekt remontu zachwycił zarówno ciebie, jak i twoich bliskich.

r1

Dobierz rodzaj produktu do typu wnętrza

Tapetom żadne pomieszczenie nie jest straszne – ozdobią zarówno salon, jak i kuchnię, hall, przedpokój czy łazienkę. Kluczowa sprawa to dobranie produktu do specyfiki pomieszczenia. O ile do pokoju lub przedpokoju pasuje niemal każdy typ tapety, o tyle specyficzne warunki kuchni czy łazienki wymagają zastosowania produktów o podwyższonej odporności. Coraz większą popularnością cieszą się tapety z włókna szklanego, wyjątkowo odporne na środki chemiczne, otarcia oraz działanie wody. Tapety z włókna szklanego mają jasne barwy, ale różnią się układem splotów. Dobrym wyborem są również tapety na flizelinie.

Moda i uroda

Tegoroczne najpopularniejsze wzory tapet wyglądają wyjątkowo efektownie. Wszystko za sprawą soczystej kolorystyki i pełnych ekspresji wzorów od których aż trudno oderwać wzrok. Które tapety są obecnie najpopularniejsze?

Młodszym polecamy produkty z kolekcji Kids Club ozdobione literkami na tle czworokątów. Litery to absolutny tegoroczny hit – pojawiają się nie tylko na tapetach, ale także jako drewniane lub tekturowe znaki do przytwierdzenia na ścianach.

r2

Jeżeli chodzi o wnętrza zajmowane przez dorosłych, coraz więcej zwolenników zyskują tapety typu 3D, które wprawdzie nie są wypukłe, ale doskonale imitują głębie – ornamenty aż chce się złapać w rękę. 3D doskonale prezentują się w kolekcji Wallquest, bardzo ekskluzywnej, lecz zdecydowanie wartej swojej ceny

r3

Nieśmiertelny design
Na kolejny sezon zostaną z nami najpopularniejsi przedstawiciele stylu loft – cegła i beton, popularne biele, szarości i błękity, które dedykowane są stylom skandynawskim i minimalistycznym, oraz fototapety, które przeżywają swoją drugą młodość. 

r4