Huśtawka w domu – stylowy wypoczynek

To odpoczynek nie tylko dla dzieci. Pokochają ją również dorośli. Huśtawka podbija serca coraz większej rzeszy domowników. Jak sprawić, żeby ozdobiła również Twoje wnętrze?

Zamarzyła Ci się huśtawka, w której mogłabyś czytać swoje ulubione książki? Może to właśnie Twoje dziecko podrzuciło Ci tak interesujący pomysł? Zamiast myśleć nad realizacją, po prostu to zrób. Huśtawka jest obecnie hitem numer jeden w wielu domach. Masz jednak problem z tym, gdzie ją umieścić i jak zaaranżować? Nie budzi zdziwienia taki element w pokoju dziecięcym, który ma służyć do zabaw ale także do chwil relaksu. W końcu huśtawka to chyba jedna z najbardziej uwielbianych zabaw przez dzieci. Tak się składa, że również przed dorosłych. Jednak ciężko znaleźć miejsce na przedmiot, który ma tak duże gabaryty, a który nie powinien też przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Małe pomieszczenie może nie być najlepszym miejscem na umieszczenie huśtawki. Jeśli jednak Twój dom posiada duży metraż, nawet się nie zastanawiaj tylko przystąp do dzieła. Nie każdy jest takim szczęściarzem.

Gdzie umieścić huśtawkę?

Proponujemy Ci, żeby powiesić ją w salonie albo sypialni. W tym pierwszym będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnych krzeseł podczas odwiedzin znajomych. Gwarantujemy Ci, że zawsze znajdzie się chętny na huśtawkę. Boisz się, jak to będzie wyglądać? Huśtawka to bardzo modny element aranżacji wnętrz oraz bardzo stylowy. W zależności od posiadanego wnętrza, możesz wybrać zwykłą huśtawkę na sznurku, która będzie bardzo tradycyjna i minimalistyczna lub kosz, w którym zagłębisz się razem z puchowymi poduszkami i kubkiem gorącej czekolady. Możesz zdecydować się także na metalową huśtawkę lub na zwykły hamak. Jak wspomniałam wyżej, może być świetną alternatywą dla krzeseł albo na relaks dla gości i nie tylko. Huśtawka doskonale sprawdzi się w wysokich mieszkaniach typu loft czy kamienica.

Biel i przestronność idą ze sobą w parze.

Jak zaaranżować huśtawkę?

Oprócz sprawowania funkcji krzesła, może pełnić także mniej standardowe role. Co powiesz na to, żeby zaaranżować ją jako stolik nocny lub podręczną szafkę? Odpowiednio dobrana huśtawka sprawdzi się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych bardzo nowoczesnych. Nie straszny jej eklektyzm czy feeria barw, które ją otoczą. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a to od Ciebie zależy jak ją dostosujesz. Jeśli posiadasz mnóstwo wolnej przestrzeni huśtawka może nawet przyjąć rolę stołu. Niemożliwe? A jednak!

porch-961549_1280

Huśtawka dla dziecka

Nie da się ukryć, że jest to najpopularniejsze rozwiązanie dla huśtawki. Nic tak przecież nie cieszy jak radość dziecka. Zarówno dla malucha jak i nastolatka idealnie sprawdzi się huśtawka w formie worka. Dla małego jest to alternatywa dla leżaczka – bujaczka, natomiast starsze dziecko doceni wygodę. Masz możliwość wygospodarowania osobnej części na zabawę? Huśtawka doskonale podzieli obie przestrzenie.