Stan deweloperski, co dalej? – Plan remontu

W końcu dostałeś klucze do własnego mieszkania. Już cieszysz się na wizję spędzenia kolejnych lat w swoim wymarzonym kącie. Zdajesz sobie jednak sprawę, że zanim to nastąpi, musisz wykończyć swoje mieszkanie. Jak to zrobić, żeby remont nie spędzał Ci snu z powiek?

Aby praca wykonana była sprawnie i prawidłowo, proponujemy Ci skorzystać z poniższej listy, która pomoże Ci uporać się z trudami uciążliwego remontu. Już nie musisz przejmować się nadmiarem obowiązków. Podpowiemy Ci, jak sprawić, żeby Twoja praca była szybka i przyjemna. W końcu właśnie tworzysz swoje wymarzone „cztery kąty”.

 1. Rozpocznij od ustalenia, czy w Twoim domu jest wystarczająca ilość gniazdek elektrycznych. Jeśli znalazłeś brakujące miejsca, to jest to ostatni czas na ich dorobienie.

 2. Skontroluj przełącza oraz kaloryfery. Powinny być zamontowane w miejscach, które na co dzień nie będą Ci przeszkadzać nie tylko użytkowo ale także estetycznie. Tutaj również jest ostatni „dzwonek” na ewentualne przeróbki.

 3. Pora na naprawienie ścian. Tynk powinien posiadać dobrą jakość. W innym przypadku należy położyć gładź gipsową, która naprawi ubytki.

 4. Zanim przystąpisz do kładzenia parkietu, połóż wszelkie mokre kleje oraz fugi. Podczas prac parkieciarskich będziesz miał możliwość doszlifowania różnicy w wysokości podłogi. Jeśli zdarzy Ci się źle wylana szlichta, spokojnie możesz ją naprawić przy pomocy masy samopoziomującej.

 5. Pora na malowanie. To teraz wyjdą na jaw wszelkie niedociągnięcia, jakie do tej pory powstały. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie halogenu, którym przyświecisz po ścianach, zaraz po pomalowaniu. Dzięki temu zobaczysz usterki, które nie byłyby dostrzegalne w normalnym świetle.

 6. Po zeszlifowaniu ściany Twoje mieszkanie jest całe pokryte pyłem? Pora na poprawki gipsowe, które najlepiej wykonać zanim położysz podłogi, aby nie zepsuć ich efektu i nie utrudnić sobie pracy.

  p1

 7. Położyłeś już podłogę? Jeśli zdecydowałeś się na parkiet, musisz teraz odczekać ok. 2 tygodni. Twoją podłogę zdobią panele? W takim razie od razu po montażu jest gotowa do użytku.

 8. Przyszła kolej na zamontowanie wszelkich urządzeń sanitarnych oraz armatury.

 9. Łazienka gotowa? W takim razie pora na pomiary stolarskie. Musisz je wykonać aby wymierzyć, jakie szafy, stoły oraz meble mogą stanąć w Twoim mieszkaniu.

 10. Masz 3 dni spokoju. Twoja podłoga została właśnie wylakierowana oraz wycyklinowana.

 11. Gdy podłoga jest już gotowa do użytku przyszedł czas na montaż wewnętrznych drzwi, listew oraz sprzętu elektrycznego. Nie zapomnij również o osprzętowaniu świetlnym, akcesoriach do łazienki itd.

 12. W końcu nadszedł czas na wykończenie kuchni. Z pewnością nie zapomnisz, że powinno się w niej znaleźć miejsce na lodówkę, piekarnik czy meble kuchenne, ale wolimy przypomnieć.

 13. Blaty kuchenne są kamienne lub konglomeratowe? W takim razie to właśnie teraz musisz dokonać ich pomiarów. Gdy to zrobisz, spokojnie możesz zabrać się za ich montaż oraz ustawienie wszelkich koniecznych akcesoriów kuchennych.

  okkk

 14. Przyszła pora na prace wykończeniowe. Zadbaj o to, jakie dodatki mają zdobić Twoje mieszkanie. Wybierz przepiękne zasłony oraz obrazki na ściany. Nie zapomnij o swoich ulubionych pamiątkach, które codziennie będą Ci przypominały piękne chwile.

Zapisz