Jak wykorzystać resztki tapet?

Remont skończony, ale pozostałości po wykorzystanej tapecie pozostały? Nie masz pomysłu co z nimi zrobić, a szkoda Ci ich wyrzucać? Resztki mogą okazać się idealnym materiałem do dekoracji Twojego wnętrza. W jaki sposób je wykorzystać?

Nie ma znaczenia czy planowałeś tapetowanie jednej ściany, czy może wszystkich. Zawsze zostaną skrawki tapety, z którymi nie ma co zrobić, a w końcu za nie zapłaciłeś. Zamiast wyrzucać je na śmietnik, spróbuj poruszyć swoją wyobraźnię i stworzyć oryginalną dekorację, której pozazdroszczą Ci goście. „Do it yourself”, czyli tzw. DIY jest obecnie bardzo modne. Masz szansę na dodatek, którego z pewnością nigdzie indziej nie znajdziesz.

Nie masz pomysłu, jak takie resztki wykorzystać? Może więc zdecydujesz się na ścianę w stylu patchworkowym? Fantastycznie rozświetli jasne, ale też ponure wnętrze. W zależności w jakich kolorach masz posiadane skrawki, możesz optycznie rozjaśnić pomieszczenie lub nadać mu energii. Ważne jest jednak, aby kolorystyka pasowała do reszty posiadanych akcesoriów. Nie chcesz przecież efektu chaosu. Jak zrobić taką ścianę? Z pozostałych skrawków powycinaj prostokąty i porozklejaj je na wybranej powierzchni. Istotne jest, aby każdy z nich na siebie nachodził i sprawiał lekko niedbały efekt. Oczywiście wszystko jest zamierzone. Jeśli wystarczy Ci skrawków, możesz nimi okleić także ramki, które wiszą na pozostałych ścianach. Będzie to dodatkowy element, który nada wnętrzu spójności i bardziej przytulnego charakteru.

patchwork-996558_1280

Pozostałe skrawki świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie czy pokoju dziecka, ale także w kuchni oraz jadalni. W jaki sposób? Możesz z nich zrobić małe dzieła sztuki… i to własnoręcznie wykonane. Wystarczą Ci do tego drewniane płytki, na których zrobisz decoupage i ponaklejasz wybrane skrawki. Najlepiej , żeby miały nieregularne kształty i wyglądały niczym „od niechcenia”. Przykleisz je za pomocą specjalnego kleju, a całą dekoracje znowu utrwal klejem lub werniksem i pozostaw do wyschnięcia. Teraz jedyne co musisz zrobić, to powiesić na ścianie swoje dzieło.

Pozostałości tapety mogą również ozdobić przedmioty w Twoim domu. Co powiesz na dekoracyjny stolik śniadaniowy? Poranny croissant od razu będzie lepiej smakował na tak kolorowej podkładce. Tutaj również sprawdzi się klej, który wykorzystywany jest do zrobienia decoupage. Następnie musisz wymierzyć potrzebny kawałek i przykleić go równo na stoliczek. Powierzchnię należy wygładzić, żeby nie pozostały żadne nierówności. W końcu stolik ma być dla Ciebie radością, a nie dodatkowym powodem nerwów. Gdy wyschnie zachowaj się tak samo jak w przypadku decoupage na drewnianych płytkach.