Fotel biurkowy bez tajemnic – sprawdź, czym warto kierować się przy zakupie

Masz zamiar kupić fotel biurkowy i zastanawiasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę? Z całą pewnością taki, który zapewni komfort siedzenia, zabezpieczy przed urazami oraz zagwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa – zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Jeśli upewnimy się, że krzesło spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa możemy rozważać kolor obicia czy kształt siedziska.

Wygoda i bezpieczeństwo

W pozycji siedzącej spędzamy zwykle przynajmniej kilka godzin dziennie. Bez względu na to, czy użytkujemy fotel w biurze, czy też w domu, musi nam być na nim po prostu wygodnie. Standardem są systemy regulacji umożliwiające dostosowanie do potrzeb i oczekiwań naszych organizmów. Siedzisko powinno być płaskie, a jego krawędzie lekko zaokrąglone. Nie zapominajmy o sprawdzeniu, czy fotel posiada zagłówek i podłokietniki. Ręce i nadgarstki także wymagają ochrony.

Odpowiedni materiał

Powierzchnia fotela i materiał, z którego jest wykonany również wpływają na komfort jego użytkowania. Nieodpowiedni materiał może okazać się problematyczny zwłaszcza podczas upałów, gdy skóra bardziej się poci i łatwiej o obtarcia. Coraz większą popularność zyskują obecnie fotele z materiału siatkowego, który przepuszcza powietrze. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania tego wariantu może być tylko formalny charakter miejsca, w którym fotel ma stanąć. Jeżeli meblujemy elegancki biurowiec, zapewne pozostaniemy przy siedziskach wykonanych ze skóry. Interesujący wybór to skóra ekologiczna, łatwa w pielęgnacji i niedroga.

sport-white-rolls-skateboard

Krzesło dla dziecka

Ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa i komfortu użytkowania pozostają niezmienne. Nie oznacza to jednak, że mały użytkownik fotela biurkowego nie powinien być potraktowany w sposób szczególny. Co to właściwie znaczy? Chodzi o kilka wytycznych, o których nie powinniśmy zapominać. Przede wszystkim – fotel musi być dostosowany do wzrostu dziecka. Zakup większego mebla motywowany argumentem, że dziecko szybko rośnie, nie jest dobrym pomysłem. Możemy w ten sposób przyczynić się do wykształcenia wady postawy u malucha. I jeszcze kwestia praktyczna – fotel dziecka najprawdopodobniej częściej będzie się brudził, a to atramentem czy tuszem z długopisu, a to czekoladą, którą trzymała w rączkach nasza pociecha. Dlatego warto zadbać o odporne na zabrudzenia i łatwe do czyszczenia obicie. Fotele dziecięce często są bogato zdobione, pozwólmy więc przyszłemu użytkownikowi samodzielnie wybrać kolor lub wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *