Jak ocieplić dach izolacją nakrokwiową?

Ta metoda izolacji, świetnie sprawdza się podczas ocieplania dachu. Jest zdecydowanie trwała oraz eliminuje mostki termiczne. Jakie zalety posiada izolacja nakrokwiowa?

  1. Pierwszą z głównych zalet jest całkowita eliminacja mostków termicznych w dachu. Powoduje to brak fragmentów, które oddają ciepło na zewnętrz. Elementy konstrukcji znajdują się wewnątrz ciepłej strony izolacji. Pokrywa ona cała konstrukcję dachu.

  1. Kolejną zaletą jest wysoka estetyka. Do, mktóry jest ocieplony nakrokwiowo, zdecydowanie zdobywa walory estetyczne. Jest to spowodowane tym, że w najwyższych pomieszczeniach mogą zostać wyeksponowane drewniane elementy więźby dachowej. Tego typu budynki posiadają również wyższe wnętrza. Pozwala na to na instalację takich elementów jak prysznic, dodatkowe półki czy regał książkowy, tuż pod dachem.

  1. Bardzo proste i szybkie wykonanie. Izolacja posiada właściwości, które pozwalają na uniknięcie jej uszkodzeń oraz mechanicznego przerwania folii. Zaletami płyt jest również brak pyłu przy montażu. Posiadają również różne grubości oraz małą masę, przy różnych powierzchniach, które planujesz przykryć. Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie podczas nakładania. Izolacja umożliwia swobodne przemieszczanie się po drewnianych elementach więźby. Montaż należy do prostych i szybkich prac. Im krótszy czas realizacji prac, tym mniejsze koszty dla inwestora.

  1. Używany poliuretan, należy do bardziej ekologicznych rozwiązań. Porównując go z innymi materiałami izolacyjnymi, posiada zdecydowanie lepszy bilans energetyczny. Podczas jego wytworzenia, stosuje się niewielkie ilości naturalnych kopalin. Izolacja jest jedynym materiałem, który można produkować z bioodnawialnych olejów pochodzenia roślinnego, na przykład olej kukurydziany, słoma czy tłuszcze zwierzęce.

  1. Nakrokwiowa izolacja jest znacznie trwalsza. Dotyczy to zarówno względów mechanicznych, biologicznych oraz chemicznych. Warto zapamiętać, że podczas remontu dach nie musi być demontowany. Gdy zostanie naprawiona hydroizolacja, płyty izolacyjne mogą zostać ponownie użyte. Niemiecki Instytut Badawczy Izolacji Cieplnej dowodzi, że nawet po 33 latach użytkowania płyt izolacyjnych PUR, są one nadaj funkcjonalne oraz wciąż wykazują deklarowane właściwości.