Sposób na podwieszany sufit

Twoją zmorą są nierówne ściany lub wystająca instalacja? A może chcesz uwydatnić poziomy swojego domu lub mieszkania? Odpowiedzią są podwieszane sufity, które odmienią Twoje wnętrze.

Zastanawiasz się pewnie, gdzie możesz umieścić podwieszany sufit? Wydaje Ci się, że nie wszędzie będzie pasował? Mylisz się. Przy odpowiedniej aranżacji, możesz umieścić go, gdzie tylko zechcesz. Najczęściej montowany jest w takich pomieszczeniach, jak salon. Oświetlenie, które zamontowane jest w suficie, nada mu dodatkowe walory estetyczne. W zależności jaką lampę lub żyrandol wybierzesz, możesz uzyskać efekt nowoczesnego wnętrza, lub ekskluzywne wrażenie, niczym z żurnala. Możesz tam również zainstalować drobne oświetlenie, które nie będzie wiodące w całym pomieszczeniu, ale sprawi, że stanie się odrobinę magiczne, a może nawet, romantyczne. Oświetlenie punktowe, które jest montowane w suficie, pozwala doświetlić miejsce pracy lub odpoczynku, nie zabierając cennej przestrzeni. Możesz nim podkreślić ulubione akcesoria w salonie, a także wybrane elementy aranżacji. Bez wątpienia stanie się ozdobą salonu.

biel1

Podwieszane sufity są najczęściej formowane na planie kwadratu lub prostokąta. Powodem są halogeny, które montowane są na krawędziach. Zastosować można również taśmy LED, podkreślające waloru poziomów sufitu oraz rysujące na nim kształty mebli czy innych dodatków, które posiadasz w pomieszczeniu. Kolorowe taśmy ledowe są fantastyczną dekoracją w salonie, a także w łazience i sypialni, gdzie stworzą romantyczny nastrój. Oświetlenie może być połączone z funkcją ściemniania, które będzie regulować ilość padającego światła. Taki pomysł sprawdzi się w miejscach, w których zależy Ci na odrobinie spokoju i intymności.

f3

Nikt nie powiedział, że podwieszane sufity koniecznie muszą być białe. Jeśli posiadasz wysokie i przestronne pomieszczenie, możesz odważyć się i postawić na ciemny sufit. Warto zapamiętać, że podwieszany sufit obniża pomieszczenie o ok. 30 cm. Zatem małe wnętrze może sprawiać wrażenie ściśniętego i pełnego chaosu. Zwłaszcza, jeśli przy małych gabarytach, zdecydujesz się na ciemny, podwieszany sufit. Jednak, jeśli jesteś posiadaczem przestronnego pokoju w kamienicy, ciemny sufit nada mu elegancji i szyku. Jego walory możesz podkreślić tapetą lub ciekawymi wzorami. Jednak podwieszany sufit nie musi mieć regularnego kształtu. Jeśli planujesz optycznie podzielić wnętrze, podwieś sufit na środku pomieszczenia. Możesz to zrobić również w jednym z kątów, które nabiorą charakteru i oryginalności.

bedroom-670249_1280 (1)

Posiadasz zbyt długie wnętrze? Podwieszany sufit może je optycznie skorygować. Wystarczy, że zamontujesz go na krótszej części pomieszczenia. Zostanie ono wizualnie podzielone. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli posiadasz kuchnię łączoną z salonem albo salon z przedpokojem. Zwłaszcza w tym drugim, jeśli w przedpokoju zamontujesz halogeny, zyska on na funkcjonalności oraz stylu. Z pewnością spodoba się Twoim gościom. Podział na strefy, jest częstym powodem do wykorzystania podwieszanego sufitu. Jeśli łączysz oba pomieszczenia, w jednym z nich wystarczy zamontować podwieszany sufit, a dodatkowe oświetlenie podkreśli elementy dekoracyjne oraz meble. W kuchni, podwieszany sufit, może stać się również częścią praktyczną, gdzie możesz ukryć wystająca instalację wentylacyjną. Podwieszenie może również ukryć kable od klimatyzatora lub system audio. Możesz w nim schować głośniki, które psułyby aranżację całego wnętrza. Sprawdzi się to zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka, w których każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Ukryte elementy pozwolą zachować ład i porządek w pomieszczeniu, a podwieszany sufit podkreśli charakter wnętrza oraz jego zastosowanie.