Sposób na… salon kąpielowy

W końcu możesz sobie pozwolić na dużą łazienkę, ale nie wiesz jak ją zaaranżować? Hitem ostatnich miesięcy jest salon kąpielowy. Teraz jest to nie tylko higiena, ale również wypoczynek.

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem salonu kąpielowego, jest wolnostojąca, akrylowa wanna. Zwłaszcza, jeśli ma ona kształt łódki oraz chromowaną, pionową baterię. Taki luksus widać już po przekroczeniu progu salonu. Możesz zdecydować się również na wersję standardową lub retro. Nic tak pięknie nie wygląda jak starodawna wanna ze złotymi elementami, która stoi w minimalistycznie urządzonej łazience. Zaraz nad nią, warto powiesić żyrandol. Z pewnością nie raz zdarzy Ci się czytać książkę lub czasopismo. Warto, żeby oświetlał je blask kryształów, które pięknie wyeksponują również resztę pomieszczenia. Możesz zdecydować się także na nieco futurystyczny wzór, który nada surowości wnętrzu.

hotel-890218_1280

W zależności od tego, do czego ma służyć Twój salon kąpielowy, wybierz pasujące do niego dodatki. Ważne, żebyś stworzył komfortową i elegancką strefę relaksu. Pamiętaj, żeby wanna znajdowała się ok. 1 metra od dwóch najbliżej otaczających ją ścian, a na etapie wylewki, żeby został przygotowany projekt, dotyczący podejścia wody z posadzki. Ościeżnice drzwi, które wpuścisz w ściany spowodują, że framugi nie będą takie widoczne i nie będą psuły wizerunku salonu kąpielowego.

Łazienka wyda się znacznie większa, niż jest w rzeczywistości, jeśli utrzymasz ją w kolorze bieli. Sprawi to również wrażenie większego luksusu i podwyższonego standardu. W końcu, właśnie z tym kojarzy się salon kąpielowy. Możesz położyć na ścienne płytki lub białą farbę. Jednak w wilgotnym pomieszczeniu, płytki sprawdzą się znacznie lepiej. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na ich duże rozmiary, które sprawią wrażenie gładkiej powierzchni. Odrobinę koloru możesz dodać wokół drzwi oraz przy kabinie prysznicowej. Pasowały będą do nich oklejone i w podobnym odcieniu, forniry na szafkach oraz podłoga.

bathtub-1078929_1280

Nie wiesz jaką podłogę położyć w swoim wymarzonym salonie kąpielowym? Warto dopasować go do reszty pomieszczeń, tak aby pięknie się z nimi komponował. Świetnie sprawdzi się drewniana podłoga. Ze względu na wilgotność pomieszczenia, warto zdecydować się gresową i rektyfikowaną płytkę, która imituje drewno. Wykonane są za pomocą techniki nadruku na gres, dzięki czemu, możliwe jest utworzenie słojów.