Nowoczesne podłogi laminowane

Jeszcze niedawno panele podłogowe równały się taniej imitacji parkietu. Obecnie są bogate we wzory oraz posiadają fantastyczną jakość. Może staną się Twoim pomysłem na elegancką podłogę?

Panele są bardzo niedocenianą formą aranżacji podłóg. Zaskoczeniem może być, że ich cena często przewyższa cenę podłóg ceramicznych, kamiennych czy drewnianych. Obecnie posiadają tak wysoką jakość, że spokojnie będziesz się nimi cieszyć przez długie lata. Podłogi laminowane posiadają wierzchnią warstwę, która jest odporna na ścieranie, plamy oraz odbarwienia. Nie zapomnijmy o płycie nośnej, która nie ulega odkształceniom spowodowanym ciągłym naciskiem. Panele podłogowe są tak wysokiej jakości, że ich gwarancja często wynosi kilkadziesiąt lat, a nawet całe życie. Przede wszystkim, są szybkim i łatwym sposobem na odnowienie podłogi. Po ich nałożeniu, nie wymagają cyklinowania ani lakierowania. Możesz ułożyć je samodzielnie, bez użycia specjalistycznych maszyn. Zajmie Ci to tylko jeden dzień.

f3

Podłogi laminowane często są odporne na ścieranie się wierzchniej warstwy. Żeby sprawdzić jej jakość, najlepiej rozeznać się, jaką posiada klasę. Połączenie wytrzymałej powierzchni oraz płyty nośnej, gwarantuje brak odciskania się podłoża. Również dzięki temu, minimalizuje się zmianę ich wymiarów. Warto o tym pamiętać, jeśli planujemy położenie podłogi laminowanej w pomieszczeniach, które narażone są na wilgoć, na przykład w kuchni lub w łazience. Informacja, że mogą tam zostać umieszczone, musi pojawić się na opakowaniu albo karcie technicznej produktu. Panele odporne są również na działanie wysokiej temperatury oraz zaplamienia. Łatwo zmywalne są plamy tłuszczu, a nawet lakier do paznokci. Ich dużym atutem jest także odporność na wypłowienie, spowodowane promieniami słonecznymi. Podłoga laminowana jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga szczególnego traktowania ani konserwacji. Jeśli dobierzemy dobre jakościowo panele, pomiędzy nimi nie będą tworzyły się szczeliny, w których mógłby gromadzić się kurz oraz brud.

Do niedawna wielkim minusem podłóg laminowanych była ich słaba akustyka. Obecnie, wysokiej jakości panele, posiadają podkłady, które tłumią dźwięki. Warstwa wyciszająca może znajdować się między częścią nośną, a podłożem lub pod powierzchnią laminatu. Podłogi laminowane stały się przyjemniejsze w użytkowaniu nie tylko wizualnie, ale również praktycznie