W porządku – sprytne schowki

Jak pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty w niedużym mieszkaniu? Nie upychaj ich niedbale w przypadkowych miejscach, we wnętrzu zapanuje bałagan. Najlepszy pomysł to zastosowanie praktycznych schowków, dzięki którym każda rzecz znajdzie swoje miejsce.

Oszczędność miejsca w kuchni

Półki i szafki ścienne nie muszą być jedynymi miejscami, w które wkładamy naczynia i drobiazgi kuchenne. Jeżeli mamy we wnętrzu narożnik, warto wykorzystać schowki, które są montowane pod siedziskami i umieścić w nich rzadziej używane sprzęty. Narożne siedzenie wykonane na zamówienie mogą posiadać szuflady w obudowie bocznej. Jeżeli zdecydujemy się na wysoki podest z aneksem kuchennym zyskamy szuflady umieszczone w konstrukcji podestu. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle oryginalnie. Często używane akcesoria kuchenne poręcznie jest powiesić na relingach przytwierdzonych do ścian.

okkk

Pokojowe rozwiązania

Co zajmuje najwięcej miejsca w pokojach? U dzieci są to porozrzucane zabawki, we wnętrzach zajmowanych przez dorosłych zwykle odzież. Aby temu zaradzić, warto kupić kolorowe pufy ze schowkami i pokazać dzieciakom, że sprzątanie może być świetną zabawą. A jak najlepiej przechowywać ubrania? Idealny mebel to zabudowana szafa z półkami i szufladkami. Tańszy, choć równie skuteczny, patent to przechowywanie ubrań w pokrowcu, który mieści się pod łóżkiem.

Schowki w łazience

W szafkach łazienkowych warto zamontować wysuwane kosze, w które wkładamy przegródki na kosmetyki, środki czystości, produkty do pielęgnacji włosów itp. W przegródkach zmieszczą się nawet mniejsze ręczniki zwinięte w rulony. Pragmatyczny pomysł to wykorzystanie szczebli domowej drabinki, którą można potraktować jako tymczasowy wieszak na niewielkie tkaniny. Dla uzyskania estetycznego efektu warto pomalować drabinę farbą korespondującą z kolorem ścian.

bathroom-809823_1280

Gratka dla posiadaczy schodów

W małych mieszkaniach nieczęsto spotyka się schody, bywają jednak dwupoziomowe wnętrza, z większą ilością pokoi o skromnym metrażu. W takiej przestrzeni warto postawić na niebanalny pomysł i umieścić schowki w stopniach schodów. Sprytnie zaaranżowane szuflady najczęściej służą do przechowywania obuwia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić tam odzież lub drobne sprzęty domowe.